День в історії. Черговий провал у стикових матчах

19.11.2023 14:02

10 років тому збірна України поступилася Франції у матчі-відповіді плей-офф за путівку на чемпіонат світу

19 листопада

2008 рік — збірна України провела 150-й матч у своїй історії. Честь виявитися історичним випала рядовому спарингу з Норвегією, який у святковій атмосфері приймала Дніпро-Арена. Тренерський штаб нашої збірної використав товариський матч як плацдарм для кадрових експериментів. Вже у старті знайшлося місце трьом дебютантам — воротар Станіслав Богуш якраз проводив чудовий відрізок кар'єри у київському Динамо, а Валентин Слюсар та Сергій Валяєв у зрілому віці вийшли на найвищий рівень у харківському Металісті.

Ігрова перевага нашої збірної була відчутною. Воротареві гостей Кнудсену довелося справлятися з ударами Селезньова, Назаренка та Кравченка, поки в середині першого тайму настирливі українці не заробили пенальті. На радість місцевій публіці 11-метровий заробив Назаренко, а реалізував його майбутній улюбленець дніпрянських фанів Селезньов.

Дебют натуралізованого серба

Марко Девіч. Фото УАФ

На другий тайм Михайличенко випустив ще двох дебютантів. Ворсклянин Олег Краснопьоров, будучи номінальним півзахисником, спробував себе праворуч у захисті. А ось харків'янин Марко Девіч вийшов в атаку, ставши першим натуралізованим сербом у національній команді України. Незабаром зірковий Йон-Арне Ріїсе за черговий фол заробив вилучення.

Господарі довели справу до перемоги, але Валяєв, Алієв, Мілевський, Девіч неодноразово могли забивати ще, але рахунок так і залишився мінімальним (1:0).

Перший тайм психологічно надламав...

2013 рік — відбувся черговий провал збірної України у стикових матчах. Можливо, найприкріший. Після перемоги 2:0 над французами у першому матчі навіть найзапекліші песимісти повірили в реальність нашого успіху та почали цікавитися путівками до Бразилії. Але, як виявилося, навіть два голи та блякла гра зірок суперників здатні зрештою розчарувати. Такі вболівальники, обманюватися раді…

З перших хвилин французи кинулися вперед. Після прострілів Рібері та Бензема м'яч метався по воротарських українців. Щільний удар Вальбуена довелося тягнути Пятову. А коли здалося, що наші відбилися після одного зі штрафних, Рібері пробив із підбору, а Сахо встиг на добивання найшвидше. Далі — помчало, поїхало. Погба після подарунка від наших пальнув над перекладиною. Бензема забив із явного офсайду — тут рефері розібрався. А ще за п'ять хвилин — ще один момент на тоненького. Після удару Вальбуена м'яч відскочив до Каріма, і Бензема цього разу — на думку арбітра, без офсайду — подвоїв цифри на табло. Рахунок двох матчів зрівнявся.

Рікошет від Гусєва виявився фатальним для гостей

Може, наші ще й трималися б, хоча перший тайм психологічно їх надломив. Але на початку другої половини гри Хачеріді перервав прорив Рібері запізнілим підкатом і залишив Україну в меншості. Подальше було справою техніки. Третій гол міг статися раніше, але зрештою виявився ще й курйозним. Після удару Евра Пятов парирував м'яч у бік, ближні суперники його не торкнулися, а ось Рібері пробив здалеку і влучив у Гусєва, рикошет від якого виявився фатальним для гостей. 3:0. Україна знову залишилася поза чемпіонатом світу.