Cергій Ященко: «Футболістам надважливо витримати психологічний тиск»

Фото fcdynamo.com

Незважаючи на вторгнення росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого і триває досі, наша країна намагається жити. Це стосується й футболу. У червні на полях Європи грали збірні України, а зараз вітчизняні клуби почали готуватись до нового сезону, старт якого заплановано на 23 серпня.

Про перспективи змагань в УПЛ та конкуренцію в ній сайт zbirna.com поговорив з авторитетними українськими фахівцями, поставивши їм кілька актуальних питань. Взяв участь у нашому опитуванні і екс-гравець донецького Шахтаря Сергій ЯЩЕНКО.

— На вашу думку, чи вдасться в Україні провести повноцінний чемпіонат?

— Це буде справжній виклик для організаторів. Адже проводити змагання доведеться під час військового стану, тим паче, що російський агресор не гребує атакувати цивільні об`єкти. Отож, треба буде бути дуже уважним. Все ж, будемо сподіватися, що спільними зусиллями поталанить гарантувати безпеку учасникам і  лауреати будуть визначені за спортивним принципом. Шкода тільки уболівальників, котрі  після нетривалої перерви, знову будуть позбавлені можливості відвідувати календарні матчі.

— Чи може майбутній сезон стати найнепередбачуванішим за час незалежності?

— Переконаний, що обійдеться без сюрпризів. Умови диктуватимуть гранди — Динамо та Шахтар. Як на мене, навіть недавні зміни біля керма в гірників не допоможуть переслідувачам випередити донеччан. Хоча, як на мене, коли б не війна, то навряд чи Ігор Йовічевич очолив би Шахтар, адже в його тренерській кар`єрі немає значних перемог. Тепер у хорватського фахівця є нагода довести, що в Шахтарі не помилилися з його призначенням.

До речі, оскільки наші представники в єврокубках більшість  домашніх поєдинків на двох «фронтах» проводитимуть за кордоном, то в них буде нагода дозаявити кількох легіонерів й це дозволить їм опинитися в дещо виграшному становищі в порівнянні з іншими клубами.

— Наскільки сильно впаде рівень УПЛ у зв'язку із нинішньою ситуацією в країні?

— Я не збираюся бути оригіналом. Звичайно, відступу уникнути буде важко. І йдеться не лише про кадрові проблеми. На жаль, даватиметься взнаки негативно й психологічний тиск, футболісти не роботи, вони також перейматимуться тими бідами, яких через російських загарбників, не уникла Україна. Все ж, будемо сподіватися, що хоча б з бажанням зіграти через не можу, в учасників все буде гаразд. Тим паче, що на кону не тільки  лауреатство в чемпіонаті, але й можливість опинитися в полі зору тренерського штабу національної збірної України.

Василь MИХАЙЛОВ

Леонід Буряк: «У Європі українським командам буде складно конкурувати»

Лента новостей

Українські інтернет казино