Австралія повторила унікальне досягнення збірної України: подробиці

02.12.2022 12:02

Збірна Австралії стала учасником плей-оф чемпіонату світу з футболу після перемоги в заключному матчі групового раунду над Данією (1:0). Таким чином, Австралія повторила унікальне досягнення чемпіонату світу, яке вдавалося усього двом країнам до цього. Однією з них є Україна.

Австралія стала третьою збірною в історії мундіалів, яка вийшла до плей-оф після розгромної поразки (1:4 від Франціїї), в ході якої вона пропустила чотири м'ячі. Останньою це вдавалося зробити саме збірній Україні.

У 2006 році синьо-жовті розпочали чемпіонат світу з поразки від Іспанії з рахунком 0:4. Проте у двох наступних турах здобула дві перемоги — над Саудівською Аравією (4:0) та Тунісом (1:0), завдяки яким вийшла у плей-оф і у підсумку дійшла до чвертьфіналу, програвши майбутнім чемпіонам з Італії.

Першою це досягнення підкорилося команді Югославії. У 1990 році югослави також розпочали мундіаль з поразки 1:4 від ФРН, однак у двох наступних матчах перемогли Колумбію (1:0) та ОАЕ (4:1), і пробилися до 1/8 фіналу, де здолали Іспанію, а в чвертьфіналі поступилися Аргентині.

Нагадаємо, що вже завтра, 3 грудня, збірна Австралії зійдеться в 1/8 фіналу з Аргентиною (21.00 за Києвом).