Арка Дружби народів у Києві — все: офіційні подробиці від столичної влади

15.05.2022 09:01
Категории: Новини

Вчора, 14 травня, київська міська рада ухвалила рішення щодо перейменування столичної арки Дружби народів в Арку Свободи українського народу. Про це на своїй сторінці в Телеграм повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Друзі! Сьогодні Київрада ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів.
Тепер це — Арка Свободи українського народу.

Також депутати затвердили перелік понад 40 пам'ятників та пам'ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму.

Що стосується перейменувань, це — резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам'яті та інших установ для завершення процесу найменувань.

Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов'язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років.Тому процес найменувань має бути швидким, проте обгрунтованим.

Рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об'єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку «Київ цифровий», — зауважив мер Києва.

Лента новостей