День в історії. Повернувся, щоб штурмувати бомбардирський рекорд…

20.07.2023 10:02

Сьогодні відзначає день народження Євген Селезньов, один із найрезультативніших українських нападників епохи незалежності

20 липня

1985 рік — народився Євген Селезньов, український нападник. Починав осягати ази футболу у рідній Макіївці. Весною 2002 року потрапив у систему Шахтаря. В елітному дивізіоні українського футболу дебютував 4 березня 2007 року у складі Арсеналу, який очолював Олександр Заваров. Провів у столичному клубі півтора сезони. У чемпіонаті-2007/2008 забив 17 м'ячів і розділив 2—4 місця у списку найкращих снайперів. Як наслідок — 24 травня 2008 року дебютував у національній команді України. Вийшов у грі з Нідерландами, які готувались до фінального турніру Євро-2008. Селезньов замінив Андрія Шевченка на 66-й хвилині вже за рахунку 3:0 на користь суперника. Матч так і завершився. А 1 червня 2008 року відбувся дебют у стартовому складі. Це сталося у грі зі Швецією (1:0). Молодий форвард провів усі 90 хвилин на полі.

Здійснив фурор у Туреччині

Влітку 2008-го Селезньов повернувся до Шахтаря, щоб стати володарем Кубка УЄФА 2009-го. Але до ролі ключового форварда у команді Мірчі Луческу він так і не доріс. Влітку 2009-го він пішов у Дніпро, де відразу став своїм. Загалом у Дніпрі Селезньов провів п'ять із половиною сезонів. Ще два рази повертався до Шахтаря (2011-го з Дніпра, 2016-го з Кубані). А взимку 2017-го Євген почав забивати у Туреччині за Карабюкспор. Після переходу в Акхісар Беледієспор узагалі справив фурор, забивши важливі м'ячі в чемпіонаті та кубковому розіграші. Багато в чому завдяки голам Селезньова скромний клуб став володарем Кубка Туреччини-2018. У січні 2019 року перейшов до іспанської Малаги, в якій провів другу половину сезону-2018/2019. З літа 2019-го знову виступав у Туреччині за Бурсаспор. Повернувся до України у сезоні-2020/2021 у складі Колосу. Щоправда, дограти чемпіонат не вдалося з нефутбтальних причин. В сезоні-2021/2022 виступав за Минай.

Поступається тільки Шацьких і Реброву

Загалом у чемпіонаті України забив 117 м'ячів. В історичному рейтингу бомбардирів ЧУ поступається лише Максиму Шацьких (124) та Сергію Реброву (123). При цьому Селезньов — найкращий бомбардир Дніпра у чемпіонаті України (68), шостий у реєстрі Арсеналу (19). А ось в аналогічному списку Шахтаря — лише 22-й (24). Був найкращим бомбардиром чемпіонату України у сезонах-2010/2011 (Дніпро, 17 голів) та 2011/2012 (Шахтар, 14).

У збірній України перший офіційний матч провів 6 вересня 2008 року (Білорусь — 1:0), перший гол забив 19 листопада 2008 року (Норвегія — 1:0), перший офіційний гол — 5 вересня 2009 року (Андорра — 5:0) ). Загалом у національній команді провів 57 матчів, забив 11 м'ячів. Брав участь у фінальному турнірі Євро-2016 (2 матчі, 95 хвилин), був у заявці на Євро-2012 (не грав). Виступав у відборах ЧС-2010, ЧС-2014, Євро-2016 та ЧС-2018.

У травні 2023 року Селезньов оголосив про завершення професійної кар'єри.