Аналітика

Дебютний гол Довбика, травми Миколенка та Зінченка, претензії до Забарного – як провели вікенд «легіонери» збірної України

Віктор Глухенький
Переглядів 140
2 голоси
Артем Довбик, Олександр Зінченко та Ілля Забарний. Фотоколаж: Збірна
Сайт «Збірна» продовжує ретельно відстежувати виступ футболістів збірної України, які грають за кордоном.

Автор: Кирило Круторогов

У вересні наша головна команда вкрай невдало провела матчі Ліги націй, а футболісти повернулися до розташування своїх клубів. Причому для декого з них це повернення втілилося в проблеми зі здоров’ям. Зате є кілька хлопців, які не були викликані в останню паузу ФІФА, але, ймовірно, тренерському штабу збірної варто ретельно поглянути на них тепер. У чому ми допоможемо.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Збірна» розповідає, як провели останній тиждень «легіонери» збірної України і пропонує кандидатів у головну команду.

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Санта Клара – 4:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.5
  • Оцінка від Sofascore: 6.6

Наш голкіпер і вся його Бенфіка провела перший поєдинок під керівництвом свого нового старого головного тренера Бруну Лажі. Цікаво, що суперник забив у ворота Трубіна вже на 22-й секунді, але «орли» відповіли розгромом.

За гру український воротар здійснив один сейв, 26 разів торкнувся м’яча, виконав 17 з 19 точних передач (89%). Доволі дивно, але за оцінкою статистичних порталів він виявився відчутно найгіршим гравцем у складі Бенфіки та отримав свою найнижчу оцінку зі старту сезону. Відзначимо, що на тижні ліссабонці їдуть в гості до Црвени Звєзди на матч ЛЧ.

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

• Матч в запасі проти Реал Сосьєдад – 2:0

Новий контракт, підписаний на тижні з королівським клубом до 2030 року, Лунін відзначив на лаві для запасних в матчі чемпіонату в Сан-Себастьяні. Пам’ятаємо слова Анчелотті про те, що активніша ротація, зокрема, і на позиції воротаря можлива, коли команда стартує в Лізі чемпіонів. Перевіримо – або у вівторок у матчі ЛЧ проти Штутгарта, або в суботу в поєдинку Ла Ліги проти Вальядоліда.

Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

• 26 хвилин проти Астон Вілли – 2:3
  • Оцінка від Flashscore: 6.3
  • Оцінка від Sofascore: 6.5

Крайній захисник грав у стартовому складі проти лігочемпіонівської Астон Вілли, але на 26-й хвилині попросив заміну. Після гри зі слів коуча Шона Дайча з’ясувалося, що це сталося не внаслідок травми, а «йому стало зле». Детальніша причина невідома, але повернення зі збірної вийшло для нього не найкращим чином. За час на полі Віталій встиг 6 разів торкнутися м’яча і не виконав жодного точного пасу.

Ніколя Джексон та Ілля Забарний. Фото: Х-акаунт Борнмуту

Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

• 90 хвилин проти Челсі – 0:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.4
  • Оцінка від Sofascore: 6.7

Центрбек традиційно провів весь поєдинок на полі. Вирішальний гол його команда пропустила на 86-й хвилині і багато хто звернув увагу, що Ілля у цьому епізоді зіграв не найкращим чином, а дехто навіть і звинуватив його в пропущеному голі.

Загалом українець 32 рази торкнувся м’яча, виконав 27 пасів (21 точний – це 78% і 1 ключовий), 3 з 7 його довгі передачі досягнули адреси. З точки зору беззаперечних захисник функцій він виграв 1 з двох єдиноборства та здійснив 3 виноси.

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• 21 хвилина проти Блау Вайс Лінц – 0:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.7
  • Оцінка від Sofascore: 7.1

Поки що в жодному матчі австрійської Бундесліги Таловєров ще не отримував місця в основі. У міському дербі він знову зіграв трохи більше 20 хвилин. За цей час 30 разів торкнувся м’яча, виконав 22 точні паси з 24 (92%), зокрема і 2 з трьох успішні довгі передачі. Встиг пробити одного разу повз ворота і один раз влучити в площину. Тобто загалом був дійсно активний. Цікаво, що після перемоги в стартовому турі його ЛАСК у чемпіонаті зазнав п’ять поразок поспіль. Чекаємо на Таловєрова у стартовому складі щонайменше у кубковій грі проти Уніон Мауер посеред наступного тижня.

Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)

• 69 хвилин проти Барселони – 1:4
  • Оцінка від Flashscore: 5.9
  • Оцінка від Sofascore: 6.2

Будемо відвертими, в цьому дербі Жирона провалилася без шансів. Ніхто з її гравців  не заслужив на якісь компліменти. Однак Циганков, який грав у стартовому складі, отримав одну з найнижчих оцінок серед усіх учасників поєдинку і свою відчутно найменшу зі старту сезону. Очевидно, що суперники приділили йому достатньо уваги, тож українець був малопомітним. Він лише 19 разів торкнувся м’яча, зробив 13 з 16 точні паси (81%), мав одну вдалу спробу дриблінгу й один раз пробив повз ворота, а ще виграв 1 з чотирьох єдиноборств, його двічі обіграли 1-в-1 і на Вікторі чотири рази сталася втрата м’яча. Циганкова замінили за рахунку 0:4, коли вже все було зрозуміло. Ймовірно, для того, аби він мав трохи більше часу відновитися і підготуватися до дебютного матчу Жирони в ЛЧ проти ПСЖ у середу.

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• Не потрапив до заявки на гру проти Тоттенгема – 1:0

Враховуючи травму Калафьорі, очікувалося, що Сашко отримає ігровий час в дербі Лондона, але незадовго до старту поєдинку з’ясувалося, що його навіть не включили до заявки через ушкодження гомілки. Час відновлення поки що невідомий, але в четвер Арсенал гратиме проти Аталанти в ЛЧ.

Руслан Малиновський (Дженоа, Італія)

• 45 хвилин проти Роми – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.1
  • Оцінка від Sofascore: 7.7

В новому українському дербі в Серії А проти Роми Артема Довбика наш півзахисник залишився в запасі Дженоа. Його команда пропустила на 37-й хвилині і одразу по перерві він з’явився на заміну замість Торсбю. Руслан непогано потрапив у гру і додав якості та впевненості генуезцям загалом. Як наслідок вони на жилах вирвали нічию, забивши рятівний гол на 90+6-й хвилині.

Переконливою виглядає й індивідуальна статистика Малиновського. Він 45 разів за тайм торкнувся м’яча, двічі пробив повз ворота, виконав 35 точні паси з 36 (97%), зокрема 2 ключових і мав один створений гольовий момент. Крім того Руслан був активним у єдиноборствах і виграв половину з них (4 з 8).

Оцінка українця одна з найвищих серед гравців Дженоа і вона буквально кричить алленаторе генуезців Джилардіно, що Малиновський заслужив на місце в основі в наступному матчі проти Венеції.

Сергій Сидорчук (Вестерло, Бельгія)

• Матч в запасі проти Андерлехту – 2:2

Колишній капітан Динамо цього разу не отримав ігрового часу в матчі чемпіонату Бельгії.

Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

• Матч в запасі проти Борнмута – 1:0

Перспективи Мудрика в Челсі видаються дедалі гіршими. У матчі з не найсильнішим суперником він не отримав ані хвилини. В основі на його позиції грав Нету, якого одразу по перерві замінив новачок Джейдон Санчо. Після матчу тренер Мареска у кількох фразах зачепив тему нашого співвітчизника: «Іноді деякі гравці повинні бути поза грою. Крістоф грає ідеально. Він не заслуговував залишитися поза грою, Міша не заслуговував, але іноді доводиться приймати рішення. Добре те, що коли вони виходять на поле, то готові й віддають усе. Я сказав їм усім, що вони не гратимуть у всіх матчах. Якщо я граю, то повинен викластися на повну. Якщо я вийду на десять хвилин, то маю викластися на повну. Це сім чи вісім хороших футболістів, і ми не можемо грати з усіма з них». Цей посил з точки зору перспектив Мудрика можна оцінити на зразок «нічого не зрозуміло, але дуже цікаво».

Артем Довбик та Хоан Васкес. Фото: Google

Артем Довбик (Рома, Італія)

• 81 хвилина проти Дженоа – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.8
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Нарешті це сталося – Артем Довбик забив дебютний гол за Рому в Серії А! Для цього найкращому бомбардиру минулого сезону Ла Ліги знадобилося чотири матчі. Його гол шедевром не назвеш – українець опинився в потрібному місці в потрібний час і добив м’яч з близької відстані.

▶️ Побачити відео дебютного голу Довбика в Серії А можна в нашому ТГ-каналі.

Після його довго переглядали арбітри на VAR на предмет перебування українця в офсайді, але зарахували.

Загалом цей гол був надзвичайно важливим і для форварда, і для його команди – вітали всім складом, включно з запасними гравцями.

▶️ Відео неймовірних емоцій римлян у нашому ТГ-каналі

xG Артема був навіть більшим – 1.28. Він завдав три удари по воротах і всі поцілили в площину, причому аж два моменти йому зарахували як втрачені гольові нагоди. Також Довбик 53 рази торкнувся м’яча, але зробив лише 17 пасів, з яких 9 досягнули адреси (53%). На ньому 11 разів сталася втрата володіння, але 2 з трьох повітряні єдиноборства були успішними. Після гри традиційно підтримав нашого форварда і тренер Роми Де Россі, який наприкінці поєдинку отримав червону картку: «Довбик провів відмінний матч, я намагався наблизити до нього більше людей. Він не розповідав мені про травму, він просто здавався втомленим. Другий тайм – це прикрість, тому що ми провели відмінний матч з погляду кількості моментів».

Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

• 30 хвилин проти Панетолікоса – 0:0
  • Оцінка від Flashscore: – 6.6
  • Оцінка від Sofascore: – 6.7

Цей матч був показовим у тому, що Яремчук не став рятівником команди як бомбардир в той момент, коли Олімпіакос цього дуже потребував. Роман залишився в запасі, а в старті традиційно грав Ель Каабі. Проте він відверто провалив цю гру і отримав відчутно найнижчу оцінку серед гравців команди. Цікаво, що українець вийшов на 60-й хвилині не замість нього, а до нього в пару, замінивши Шикінью. Однак вплинути на ситуацію так і не зумів – один раз пробив повз ворота, один його удар заблокували, він виконав 1 ключовий пас, а загалом лише 10 разів торкнувся м’яча. Серед запасних гравців Олімпіакоса, які з’явилися по ходу поєдинку у Романа також найнижчий бал, хоч і більший за оцінку конкурента.

Данило Ігнатенко (Слован Братислава, Словаччина)

• 90 хвилин проти ДАК – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.0

Дозволимо собі запропонувати тренерському штабу збірної України кількох інших легіонерів, які взагалі-то не є аж зовсім новими обличчями для нашої головної команди. У вересні виклик отримував Сидорчук, який напередодні пропускав матчі через ушкодження, має поважний вік і загалом отримує небагато ігрової практики в Бельгії. Степаненко в Шахтарі також уже не є основним. А Ігнатенко цими вихідними дебютував за Слован. Ясна річ, що чемпіонат Словаччини не є провідним, але наскільки він гірший за УПЛ? До того ж, команда гратиме в основному раунді ЛЧ і, зокрема, в середу гостюватиме у шотландського Селтика.

Матч проти ДАКа, за який, до речі, грав Тарас Качараба, Ігнатенко провів повністю на звичній для себе позиції опорника. 68 разів торкнувся м’яча, віддав 51 точну передачу з 60 (85%), зокрема 4 з 7 вдалі довгі паси. Виграв 3 з 5 єдиноборства в повітрі і 2 з двох на газоні, здійснив 1 перехоплення та заблокував 2 удари. Для дебюту – все дуже солідно.

Єгор Ярмолюк (Брентфорд, Англія)

•  7 хвилин проти МанСіті – 1:2
  • Оцінка від Flashscore:  –
  • Оцінка від Sofascore: – 6.5

20-річний хавбек зіграв кілька хвилин у матчі проти МанСіті і взяв участь в дуже небезпечній атаці. Так, він усе ще обмежується незначною кількістю ігрового часу, але постійно тренується з командою АПЛ і проблем з мотивацією і бажанням у нього точно не буде.